05069074155

Yüz askı yöntemi yüz germe ameliyatları için yaşı genç, ancak yüzünde yaşlanma belirtileri başlamış olan, büyük ameliyat istemeyen hastalar için uygulanabilecek bir tedavi seçeneğidir. Kolay uygulanabilmeleri, genel anestezi gerektirmemeleri ve kısa iyileşme süreleri nedeni ile uygun hastalarda kullanılabilirler.
 
Hangi bölgelerde dikiş askıları yapılabilir?
Dikiş askıları kaşlar, şakak bölgesi, orta yüz, çene kenarları ve boyunda kullanılabilir.
 
Yüzde askı işlemleri kimlere yapılır?
Yüz askıları orta yaşa gelmiş, kaşlar, orta yüz ve boyunda hafif sarkmaları başlamış olan, ancak ameliyatı henüz istemeyen hastalar için uygundur. Askılar sadece yer çekiminin etkilerini azaltır. Hastaların cilt kalınlığı arttıkça yöntemin etkinliği ve etki süresi azalır.

Yüzde askı işlemleri nasıl yapılır?
İdeal oalrak tüm askı yöntemleri lokal anestezi ve sakinleştiriciler altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmelidir. Ortalama operasyon süresi yarım saattir. Hastalar 1 saat sonra evlerine dönebilirler. Yapılan işleme göre değişmekle birlikte işlem sonrası bir kaç gün bantlarla kaldırılan bölge desteklenebilir

üz askılama işlemleri ağrılı mıdır?
İşlem sonrasında hastalar ağrıdan çok gerginlikten yakınırlar. Bu gerginlik hissi bir hafta kadar devam edebilir.
 
Yüz askısı sonrasında neler yaşanır?
Hastalar işlemden bir saat sonra evlerine gönderilir. İlk 2 gün bir miktar şişme ve morarma olabilir. İki gün sonra bantları çıkartıp işe başlayabilir.
 
Yüz askısı sonrası ne tür sorunlar yaşanabilir?
İlk iki gün yüz aşırı gerilmiş gibi görünebilir. Geçici asimetriler gözlenebilir. Bu tür sorunlar birkaç gün içerisinde ortadan kalkar. Yüz askıları genelde sorunu az ve kısa sürede gerçekleştirilebilen, görece basit işlemlerdir Ancak bu yöntemlerin en önemli sorunu, etkinliklerini hızlı kaybedebilmeleridir. Bunları kalıcı işlemler olarak görmemeli, ameliyata uygun hale gelinceye kadar alınan geçici önlemler oldukları bilinmelidir.
 
Yüz askısı işlemlerinin sonucu kalıcı mıdır?
Askı işlemlerinin sonuçları kalıcı değildir. Kalıcılıkları uygulanan yönteme ve cildin durumuna göre değişir. Ağır, yağlı cildi olan, şişman hastalarda etkinlikleri azdır ve hızla geri dönerler. Ancak ince ciltli hastalarda uzun süre etkinlikleri devam eder.

Web Tasarım: Horizon